Через необґрунтовані заборони вакцин: Кабмін відсторонив керівництво Держлікслужби

Кабінет міністрів відсторонив керівництво Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Наталію Гудзь та Владислава Цілину, а також ініціював дисциплінарне провадження.

Таке рішення Кабмін ухвалив 19 вересня під час засідання, повідомили в прес-службі Міністерства охорони здоров’я.

Зазначається, що причиною стали факти необґрунтованого запровадження заборони на різні вакцини впродовж останнього року.

«Йдеться про заборону вакцин проти туберкульозу, гепатиту В, поліомієліту, дифтерії, правця та кашлюку, – повідомили в МОЗ. – Заборони не мали достатніх підстав і фактів, які б свідчили про необхідність таких заборон. У кожному конкретному випадку необґрунтованих заборон висновки протоколів розслідування регіональних груп доводили, що загроз немає. Водночас, через такі дії керівництва Держлікслужби щоразу зупинявся процес імунізації українців».

В міністерстві переконані, що такі дії «можуть ставити під загрозу національну безпеку в частині захисту мільйонів українців від інфекційних хвороб і в цілому чинити негативний вплив на епідемічну ситуацію в Україні».

Нагадаємо, у кінці серпня Держлікслужба заборонила реалізацію, зберігання та застосування серії вакцини «Пентаксим» французького виробництва.