Чий Крим: Google опинився у центрі гучного скандалу через Росію

Всесвітньо відома пошукова система Google опинилася в центрі скандалу через Російську  Федерацію і Криму.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, 24 січня голова Держдуми В’ячеслав Володін запросив в нижню палату парламенту представника компанії Google, чиновнику не сподобалося, як сервіс підписує на своїх картах Крим.

“Якщо компанія Google бере і відображає на своїй карті Крим як територію іншої країни, а сьогодні це територія Росії, то це порушення Конституції, порушення наших законів”, – цитує Володіна ТАСС.

Після цього російський Telegram-канал 360tv розповсюдив повідомлення про те, що Google офіційно визнали Крим Росією. ЗМІ процитували голову комітету Держдуми з інформаційної політики, інформаційних технологій і зв’язків Леоніда Левіна:

«З нами зв’язався офіційний представник компанії Google, який також офіційно підтвердив, що на території РФ Крим показується на картах компанії як російська територія. А за кордоном він показується як спірна територія».

При цьому Левін не уточнював, який саме представник Google це заявив.

Як повідомлялося раніше, Рада Федерації — верхня палата Федеральних зборів РФ (парламенту) — у найближчі місяці має намір розглянути законопроект про покарання за публікацію карт без Криму.

Нагадаємо, ще в 2017 році директор Google Україна Дмитро Шоломко заявляв, що відповідь на питання “чий Крим” залежить від геолокації. Якщо ви “в Росії – російський”, якщо “в Україні – український”.

Також лукаво вирішив проблему Криму і некомерційний веб-картографічний проект OpenStreetMap, дані якого використовують Wikipedia, Facebook, Apple, Microsoft, Організація Об’єднаних Націй, World Bank. Крим на картах OpenStreetMap відображається одночасно як український, як і російський.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.