Гройсман дбає не про зниження цін на газ для населення, а про прибутки «Нафтогазу» – експерт

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, звинувативши облгази в шахрайстві, відстоює інтереси не населення України, а НАК «Нафтогаз України».

Про це повідомив член наглядової ради Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук у коментарі ГолосUA.

За його словами, звинувачуючи облгази, Гройсман використовує громадське невдоволення подіями, граючи на боці «Нафтогазу», і навмисно підігріває ситуацію у відносинах НАКу з місцевими облгазами.

Головна мета «Нафтогазу», наголосив Корольчук, полягає в тому, щоб прибрати до своїх рук газові мережі, які пов’язані безпосередньо зі споживачами, і в підсумку отримувати від них гроші не лише за газ, а й за його транспортування.

Наразі ж, пояснив експерт, «Нафтогаз» є абсолютним монополістом в Україні, який повністю контролює продаж газу населенню, але при цьому його транспортування до споживачів здійснюють виключно облгази.

«Таким чином, у цій ситуації як Гройсман, так і «Нафтогаз» хочуть показати, що вони «з народом». Але ця позиція не має стосунку до відстоювання інтересів населення. «Популізм» Гройсмана в цьому питанні полягає в тому, що в конфлікті «Нафтогазу» та облгазів займає позицію монополіста», — пояснив експерт.

Нагадаємо, 7 грудня під час години запитань до уряду у Верховній Раді прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що планує провести глобальну перевірку облгазів-монополістів, які нараховують жителям незрозумілі борги і завищують ціну на газ.