Корупція в оборонці: НАБУ, СБУ та ГПУ навмисно «ховали» розслідування

Усі слідчі органи мали відношення до справи про корупцію в оборонній сфері та «ховали» або спускали розслідування на гальма.

Про це йдеться у новій частині масштабного розслідування Bihus.Info.

Журналісти стверджують, що у Генпрокуратурі, Військовій прокуратурі, Службі безпеки, Державній фіскальній службі та Національному антикорупційному бюро неодноразово відкривали кримінальні провадження, втім «ховали», або спускали розслідування на гальма, а самі розслідування пропадали не безкоштовно так і не доведені до завершення.

Правоохоронці розслідували діяльність, зокрема, фірми «Оптимумспецдеталь», яка була задіяна у масштабних оборудках. Саме через цю компанію син екс-члена Ради нацбезпеки і оборони Ігор Гладковський разом із партнерами (Віталієм Жуковим та Андрієм Рогозою) заробляли на контрабандних деталях із завищеними цінами.

Було оприлюднено і листування Жукова і Рогози у якому фігуранти скандалу щодо розкрадань в «Укроборонпромі» обговорювали, скільки хабарів віднести правоохоронцям. Здебільшого, йшлось про 10-20 тисяч доларів за раз.

Рогоза також жалівся другові з СБУ, що у ДФС справи закривати легко, а в ГПУ – складно та дорого.

Військова прокуратура, за даними журналістів, три рази за один рік відкривала справи про оборудки, однак усі вони так і не торкнулись Гладковського, Жукова і Рогози.

У першому провадженні засудили фіктивну директорку, друге – відправили до фіскалів перевіряти податки, а під час розслідування третьої правоохоронці дійшли навіть до обшуків в «Укроборонпромі». Однак, як стверджують журналісти, пізніше прокуратура взялась «зачищати сліди».

У скандал потрапило і НАБУ. Зокрема, у 2016 році Нацбюро в рамках розслідування іншого провадження внесло «Оптимумспецдеталь» до переліку фіктивних фірм. Після цього один із підприємців Віталій Жуков в особистому листуванні обурюється діями НАБУ і каже, що перший заступник глави відомства Гізо Углава має написати листа про помилку слідства.

За даними журналістів, наступного дня компанія зникає з переліку фіктивних. А перед тим співробітник НАБУ Дмитро Литвиненко уточнює у Рогози, яка саме фірма йому належить.

Крім того, НАБУ видавало «Оптимумспецдеталь» довідку про те, що її не включали до фіктивних.

Розслідувачі наполягають, що ще одною ланкою оборудок в «Укроборонпромі» був колишній таємний «агент» НАБУ Євген Шевченко, який допомагав іншим фігурантам отримувати потрібні документи з Нацбюро.

Він не визнав, що інвестував у бізнес Гладковського-Жукова-Рогози, однак стверджує, що не причетний до корупції.Нагадаємо, раніше журналісти Bihus.info.опублікували початок розслідування про те, як впродовж останніх кількох років оточення чинного президента Петра Порошенка організувало масштабну схему розкрадання сотень мільйонів гривень оборонно-промислового комплексу України.