На Рівненщині відкрили пасічний сезон

Символічний пасічний димар запалили бджолярі на Рівненщині. Таким чином вони відкрили сезон збирання меду. Відомі бджоловоди, учені, апітерапевти, медовари та виробники обладнання зібралися на «Малий бджолярський круг» у селі Олександрія Рівненського району.

Про це власкору IA ZIK повідомили у прес-службі Рівненської ОДА.

Таке зібрання в області проводиться вже вдруге. Цього року на Рівненщину приїхали бджолярі з 15 областей.

«Рівненщина славиться своїми традиціями бджолярства. У нас зареєстровано близько півтисячі господарств, що займаються цією справою. Також в області працює гощанське підприємство «Країна меду», що займається заготівлею та переробкою меду натурального, а також його експортом до ЄС, США та Ізраїлю. Торік на світові ринки воно постачило продукції на суму понад 5 мільйонів євро. З таким результатом ТОВ «Країна меду» входить в десятку найбільших експортерів меду в Україні», – каже заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.

Також бджільництво цікаве для Рівненщини й з точки зору туризму. В області реалізується проект «Медове коло». Проект стосується розвитку екологічного туризму і включає в себе туристичний маршрут визначними місцями п’яти районів Рівненщини.