Компанія, пов`язана з оточенням нардепа з орбіти особистих друзів президента Петра Порошенка, а саме Ігоря Кононенка, а також міністра енергетики Ігоря Насалика — "Петро-Консалтінг" поза конкурсом отримала спецдозвіл на розробку 14 мільйонів тон літієвої руди.

Про це йдеться в журналістському розслідуванні Bihus.info.

У 2018 році вищеозначена компанія, уникнувши конкурсу завдяки процедурі "апробації", отримала спеціальний дозвіл на розробку Шевченкіського родовища (Донецька обл). Мовляв компанія "переоцінила" документи на відкрите ще 1982-го року родовище.

Держгеонадра, у відповідь на запит журналістів, відмовились назвати обсяг запасів руди на Шевченківському родовищі, посилаючись на наказ СБУ, яким засекречено обсяг запасів літієвих руд в Україні.

Водночас сама компанія оприлюднила дані про запаси отриманого нею родовища. Вони становлять 14 мільйонів тон літієвої руди. При місткості літію у руді близько 1%, вартість запасів родовища становить понад 2,5 мільярдів доларів (ринкова вартість металу — 20 тис доларів за тону).

Формальними власниками "Петро-Консалтінгу" є ресторатор зі Львова — Олег Большаков та київський скульптор — Микола Єсипенко.

Офіційний телефон компанії, вказаний в реєстрі Мін’юсту — також належить компанії "Чарівний маєток". Засновником цієї фірми є Тарас Ігнащенко.

Тарас Ігнащенко — молодий непублічний бізнесмен, син Володимира Ігнащенка – радника міністра енергетики Ігоря Насалика.

Сам радник міністра ніколи не мав власного бізнесу. За часів Януковича був радником міністра екології Едуарда Ставицького та заступником Миколи Злочевського на цій же посаді. Після Майдану міністр став фігурантом шести кримінальних справ і втік. А Ігнащенко почав радити новому міністру.

Раніше його фіксували під приймальнею Насалика на Infinity за 1,5 млн грн, записаній на сина. Також журналісти програми помітили Ігнащенка під офісом вугільного бізнесмена Віталія Кропачова, в день, коли НАБУ проводило у бізнесмена обшуки.

Ігнащенко — радник міністра Насалика; помічник нардепа від БПП Анатолія Матвієнка; сусід іншого нардепа і бізнес-партнера президента Ігоря Кононенко.

Молодший Ігнащенко веде бізнес з Ігорем Гладковським, сином першого заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони України, раніше — бізнес-партнером Порошенка у компанії "Богдан".

Ігор Гладковський та Тарас Ігнащенко є співзасновниками ТОВ "Київбіоенерго".

 «Аргумент»