Поліція з шарпаниною затримала активіста, який агітував проти Зеленського

Поліцейські затримали активіста громадської організації «Відсіч» Леоніда Овчаренка за поширення інформації про кандидата у президенти Володимира Зеленського в Києві. Це при тому, що на момент затримання активіст нічого не поширював.

Вперше Овчаренка затримала поліція 7 квітня на Майдані в Києві, коли ЦВК ще офіційно не оголосила результати першого туру виборів президента. Активіст планував роздавати листівки-агітки проти Зеленського. Правоохоронці пояснили затримання тим, що поки ЦВК офіційно не оприлюднила остаточні результати виборів, будь-яка агітація є незаконною.

Читайте також: Незаконна агітація: як кандидатів рекламують в обхід законів

У «Відсічі» пояснили, що не агітували за когось із кандидатів, а лише поширювали листівки з інформацією про загрозу російського реваншу у разі обрання президентом Зеленського.

Вже 10 квітня Шевченківський райсуд Києва виправдав Овчаренка: суддя не побачила жодних підтверджень звинувачення на адресу активіста зі сторони поліції.

Щодо затримання активіста «Відсічі» 17 квітня, то в організації наголосили, що на момент затримання Овчаренко не поширював жодних листівок.

Хоч наша поліграфія й була вже визнана в суді не агітаційною, хоч згідно з 34 статтею Конституції, ми маємо право вільно поширювати інформацію,
– наголосили у «Відсічі».