Рак може побороти відомий антибіотик: вчені вразили дослідженнями

Антибіотик Клофазимін (ліки, які використовують разом з рифампіцином і дапсоном для лікування прокази) може бути ефективним для лікування раку грудей.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише Sciencedirect.

Фахівці пропонують використовувати його під час хіміотерапії для блокування Wnt-сигнальних шляхів, які впливають на ріст пухлини при потрійному негативному раку грудей і ще кількох видах онкології. Також повідомляється, що Wnt-сигнальні шляхи сприяють метастазуванню і захищають пухлину від препаратів.

Між тим РИА Новости пишуть, що відкриття зробили вчені Школи біомедицини Далекосхідного федерального університету, Лозанського і Женевського університетів спільно з Університетською клінікою Женеви.

“Ми з’ясували і наочно продемонстрували у своєму дослідженні, що протирепровий препарат клофазимін може ефективно пригнічувати Wnt-сигнальні шляхи для  потрійного негативного раку грудей і сприяє припиненню росту пухлинних клітин в організмі мишей”, — цитує видання завідувача лабораторією фармакології природних сполук Школи біомедицини Володимира Катанаєва.

Зазначимо, Клофазимін — синтетичний препарат, отриманий на основі з’єднання з лишайників. Спочатку його синтезували для лікування туберкульозу, але пізніше схвалили для лікування лепри.

Раніше повідомлялося, що вчені Гонконгського баптистського університету прийшли до висновку, що метал родій може бути ефективним при лікуванні тричі негативного раку молочної залози, який називають однією з найбільш агресивних форм онкологічних захворювань.

Вчені з Оксфордського університету вважають, що незабаром світ зіткнеться з різким стрибком захворюваності на рак.

Викликати онкологію може навіть їжа і, щоб уберегти людей, вчені склали список найбільш небезпечних продуктів, які призводять до раку. До нього увійшли риба, вирощена на спеціальних фермах, попкорн, бекон, ковбаси, шинка, сосиски та інше оброблене м’ясо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.