Президент США Дональд Трамп заявив про готовність розсекретити документи, пов’язані із вбивством 35-го президента Сполучених Штатів Джона Кеннеді.

Про це він повідомив у своєму Twitter в суботу, 21 жовтня.

«За умови отримання більшої інформації я як президент дозволю розкрити настільки довго засекречені документи щодо Джона Фіцджеральда Кеннеді», — написав він.

 

Раніше американські ЗМІ, посилаючись на джерела повідомляли, що про неготовність адміністрації Трампа розсекретити документи про вбивство 35-го президента США начебто через документи, які містять дані, публікація яких все ще може завдати шкоди національній безпеці країни.

Відповідно до закону, прийнятого Конгресом в 1992 році, повний архів має бути розсекречено 26 жовтня 2017 року.

Кеннеді був убитий 22 листопада 1963 року в Далласі. Президент був смертельно поранений пострілом з гвинтівки, коли він разом зі своєю дружиною Жаклін їхав в президентському кортежі.

Вбивство протягом десяти місяців розслідувала спеціально скликана комісія («Комісія Уоррена»), яка прийшла до висновку, що вбивство було скоєно злочинцем-одинаком Лі Харві Освальдом. Соціологічні опитування показують, що понад 70% американців не вірить в офіційну версію вбивства.

У 1992 році спеціальна комісія зібрала документи про вбивство Кеннеді в окремий архів, який було вирішено засекретити ще на 25 років. 

 «Аргумент»