У МВС готуються до того, що на дебати збереться повний стадіон

Правоохоронці наголошують громадянам, які збираються дивитись дебати кандидатів у президенти на «Олімпійському», не брати зі собою заборонених предметів і тих, які можуть вплинути на безпеку інших громадян. Адже сьогоднішнє дійство є безпрецедентним не лише в Україні, а й закордоном.

Про це під час брифінгу, який транслював ZIK, розповів радник міністра внутрішніх справ Іван Стойко.

Він наголосив: наразі невідомо, скільки осіб прийде на стадіон дивитися дебати. Однак, там вміщається 70 тисяч осіб.

«Готуємось, що буде повний стадіон», – зазначив Стойко.

За його словами, дороги біля стадіону уже перекриваються, також увечері буде перекрито три станції метро, які наближені до об’єкта – «Олімпійська», «Льва Толстого» та «Палац спорту».

«Звичайно, всередині, як ніколи, працюють правоохоронці, медики, вибухотехніки, кінологи та багато інших. Робимо все, щоб було забезпечено дотримання рівних прав обох кандидатів. Хочемо наголосити громадянам не брати заборонених предметів і тих, які можуть вплинути на безпеку інших громадян», – наголосив представник МВС.

Водночас, він зазначив: такі дебати не мають аналогів не лише в Україні, а й у світі, тому сподівається, що усі прохання та звернення Міністерства будуть почутими.

«Хочемо, щоб дебати справді відбулись толерантно і щоб завтра уже передвиборча лихоманка, наелектризованість громадян понизилась, а в суботу ми змогли готуватись до виборів», – зазначив Стойко.

Окрім того, він зазначив: за інформацією соціологів, попередні дані щодо результатів волевиявлення з’являться 21 квітня о 20:00.

«Тут наголошую, що всі окружні комісії взяті під охорону, зараз дві третини бюлетенів уже завезені до ДВК, сьогодні вони будуть доставлені до всіх 30 тисяч виборчих комісій у всі області України. Там теж почергово буде цілодобова охорона. Як у першому турі, так і сьогодні, ми готові до дня виборів», – запевнили в МВС.

Водночас він повідомив: станом на сьогодні, із 1 квітня до правоохоронців надійшло уже 1 246 заяв щодо порушень, складено 21 протокол у Єдиному реєстрі досудових розслідувань відкрито 76 справ.

«Якщо говорити про кількість з самого початку виборчої кампанії, усіх порушень 9 098, складено 784 протоколи, зареєстровано до ЄРДР 388», – повідомив Стойко.

За його словами, більшість порушень стосуються незаконної агітації, підкупу виборців, фальсифікації виборчих документів та порушення виборчих прав.

Як повідомлялось раніше, начальник поліції Києва Андрій Крищенко наголосив, що пропуск на НСК «Олімпійський», де 19 квітня відбудуться дебати кандидатів у президенти, розпочнеться о 16:00. З собою треба мати документи і бути готовим до перевірки особистих речей.

Читайте більше новин на тему: вибори 2019: другий тур