В Одесі стріляли в лідера «Сили людей», нардеп обурений мовчанням влади

Посольство Сполучених Штатів Америки в Україні стурбоване нападом на голову організації партії «Сила людей» в Одесі Олега Михайлика.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби посольства в Twitter.

Відомо, що ввечері в суботу, 22 вересня, в Михайлика стріляли у дворі біля його будинку. Його госпіталізували у важкому стані.

«Подібні напади почастішали, і це потрібно припинити. Він і народ України заслуговують на швидке, прозоре і ретельне розслідування», – йдеться в повідомленні посольства.

Народний депутат України Мустафа Найєм (фракція «Блок Петра Порошенка») у себе на сторінці в Facebook обурився мовчанням високопоставлених чиновників.

«Минуло дві доби з моменту чергового нападу на активіста в Одесі. За цю добу ми не почули з приводу катастрофічної ситуації в Одесі ніякої реакції ні від одного високопоставленого чиновника», – написав нардеп.

При цьому він перерахував тих, чиє мовчання зокрема вважає недоречним – президента України Петра Порошенка, голови СБУ Василя Грицака, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, генерального прокурора Юрія Луценка та уповноваженого Верховної ради з прав людини Людмили Денисової.

На думку Найєма, в Одесі насправді не все так добре – там «ріжуть, б’ють і стріляють в проукраїнських активістів, журналістів і правозахисників, які відстояли місто в 2014-2016 роках».

«Ми як депутати звернемося до міністра внутрішніх справ, голови СБУ та Генпрокурора з проханням про невідкладний прийом, на якому викладемо всі відомі нам факти, і окремо будемо намагатися організувати виїзні засідання профільних комітетів в місті», – додав він.

Глава «Сили людей» Ігор Бичков підкреслив, що активіст часто робив заяви проти міської влади і керівництва правоохоронних органів області. Він вважає, що замах однозначно пов’язаний з громадською діяльністю Михайлика.

У поліції розглядають кілька версій події, в тому числі і конфлікт на побутовому ґрунті.