Всі повинні чітко зрозуміти: Епіфаній прокоментував заяви про розкол у ПЦУ

В Православній церкві України немає і не буде розколу.

Про це заявив предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній у Маріуполі, де він перебуває з першим архіпастирським візитом, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на прес-службу Київської митрополії ПЦУ.

“Розколу в Українській православній церкві немає і не буде. Кожен ієрарх має певні думки, але ми повинні спільно будувати майбутнє єдиної Помісної Української православної церкви”, – заявив предстоятель ПЦУ.

Митрополит Епіфаній також прокоментував останні публічні висловлювання почесного патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. За його словами, в ПЦУ високо шанують патріарха, але не можуть погодитися з окремими його висловлюваннями.

“Всі повинні чітко зрозуміти, що до початку Об’єднавчого собору такі структури як Українська православна церква Київського патріархату і Українська автокефальна православна церква були розпущені”, – сказав Епіфаній.

Він також підкреслив, що єдиною Помісною православною церквою в Україні є ПЦУ:

“Зараз, фактично, і юридично, в Україні не існує таких структур як Українська православна церква Київського патріархату і Українська автокефальна православна церква, тому що ми об’єдналися і ці колишні структури увійшли в єдину Церкву, виконавши свою історичну місію. Ми змогли отримати Синодальний Томос, який навіки стверджує той факт, що ми є єдиною Помісною православною церквою”, – резюмував Епіфаній.

Нагадаємо, Міністерство культури України спростувало поширену низкою ЗМІ інформацію про нібито подальшу діяльність чи відновлення в Україні релігійного об’єднання Українська Православна Церква Київського Патріархату.

Раніше предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній прокоментував чутки про те, що патріарх Філарет має намір відновити діяльність Київського Патріархату.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.