ЄС розкритикував чинну владу через утиски НАБУ

У Європейському союзі заявили, що останні події в Україні, пов’язані з відкатом антикорупційної реформи можуть поставити під загрозу досягнутий в цьому напрямку прогрес.

Про це йдеться у відповіді офісу Високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріки Могеріні на відкрите звернення, підписане низкою громадських організацій.

«Ми стурбовані останніми подіями в Україні, які можуть поставити під загрозу прогрес, досягнутий в боротьбі з корупцією, якщо не будуть прийняті подальші заходи для забезпечення повної імплементації і стійкості досягнутих реформ», – зазначила представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки.

За словами Могеріні, незалежність, ефективність і стійкість антикорупційної інфраструктури надзвичайно важлива для ЄС.

«Наша підтримка України не є безумовною. Кошти ЄС завжди підлягають ретельному моніторингу та звітності і супроводжуються низкою жорстких умов, за якими повинен спостерігатися довгостроковий прогрес», – повідомили в офісі Верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки.

Нагадаємо, умовою виділення Європейським Союзом нової макрофінансової допомоги Україні буде необхідність створення Антикорупційного суду.