У Раді Європи висловили стурбованість щодо загрози свободі слова з боку України через законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам нацбезпеці в інформаційній сфері", який дозволяє досудове блокування сайтів.

Про це йдеться у переліку сповіщень Ради Європи щодо загроз свободі слова, повідомляє Тиждень.ua.

 

Зазначається, що низка ЗМІ оцінили закон як спосіб запровадити цензуру і порушити засади приватності в інтернеті.

 

Зокрема, українська влада поки не відреагувала на стурбованість Ради Європи.

 

Очікується, що законопроект буде обговорюватися в парламенті пізніше цього місяця.

 

Раніше в ОБСЄ висловили стурбованість щодо законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам нацбезпеці в інформаційній сфері", оскільки це може "поставити під загрозу вільний доступ до інформації в Інтернеті".

 

Нагадаємо, 6 липня СБУ підтримала необхідність прийняття Верховною Радою України проекту Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері".

 

Як повідомлялося, спікер Українського кіберальянсу Шон Таунсенд повідомив, що блокування сайтів, прописані законопроекті про інформаційну безпеку 6688 не спрацюють.

 

21 червня 2018 року законопроект №6688 було успішно внесено до порядку денного Верховної Ради для розгляду на поточній сесії.

«Аргумент»