Іран погрожує зняти всі обмеження на збагачення урану: що це означає

Іран заявив про намір скоротити свої зобов’язання в рамках спільного всеосяжного плану дій (СВПД) та підвищити рівень збагачення урану.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на ВВС.

Зазначається, що про такі плани заявив заступник міністра закордонних справ Аббас Аракчі. При цьому він звинуватив європейські країни в тому, що вони не виконали свої зобов’язання.

Посадовець наголосив, що починаючи з 7 липня, Іран переходить до другого етапу скорочення своїх зобов’язань по СВПД щодо ядерної програми, яка буде відбуватися кожні 60 днів, якщо учасники угоди не будуть дотримуватися досягнутих домовленостей. Аракчі додав, що Тегеран буде збагачувати уран вище встановленого рівня – 3,67%.

Разом із тим, заступник міністра зазначив, що Іран не планує створювати ядерну зброю.

Нагадаємо, за словами високого представника Європейського Союзу з питань зовнішньої політики Федеріки Могеріні, ЄС «вкрай стурбований» рішенням Тегерану перевищити ліміт на збагачення урану, встановлений угодою 2015 року.

Нагадаємо також, раніше прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що ядерна програма Ірану, яка передбачає скорочення зобов’язань Тегерану в рамках спільного всеосяжного плану дій (СВПД) та підвищення рівня збагачення урану, є “дуже, дуже небезпечним кроком”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *