Партія Зеленського може стати основною коаліції, – експерт

Якщо Зеленський виграє президентські вибори, то його політсила має шанси здобути перше місце на виборах і виступити основою для створення коаліції.

Таку думку 24 каналу висловив політолог Петро Олещук.

Читайте також: Від президента до парламенту: якою буде нова Верховна Рада?

Багато залежить від дій Зеленського. Зараз він має високий рівень підтримки в суспільстві, але його треба закріпити. Одразу розпочати парламентську кампанію. Зробити якісь виразні кроки, щоб вони запам’яталися суспільству і знайшли підтримку,
– зазначає Олещук.

Водночас Олещук зауважує: Тимошенко об’єднуватиметься з тим президентом, хто запропонує їй крісло прем’єра. Тоді вона вбачатиме себе головною в державі і ініціюватиме перехід до канцеляризму. Хоча президент у цьому не буде зацікавлений.

Крім того, вважає Олещук, якщо Порошенко програє, то може відбутися відродження «Народного фронту». БПП буде в кризі. Всі розбігатимуться. І НФ на чолі з Яценком підхопить цей прапор, позиціонуватиме себе як останній фронт захисту патріотичних цінностей.

Читайте також: Зеленський проходить у другий тур виборів: хто підтримує кандидата

Експерт додає: новий парламент буде строкатим. Від правих – до серйозного представництва екс-регіоналів. Буде «Опозиційна платформа» з Медведчуком. Пострегіонали, швидше за все, матимуть блокуючий пакет. ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко, БПП – всі тягнутимуть у різні сторони, і сформувати коаліцію буде непросто. Багато сил складно уявити в рамках коаліції, вважає Петро Олещук.

Які результати першого туру президентських виборів? Згідно з підрахунком Центральною виборчою комісією 99,9% протоколів лідирує Володимир Зеленський із показником 30,24%. В Петра Порошенка – 15,95%, Юлії Тимошенко – 13,39%. П’ятірку лідерів замикають Юрій Бойко та Анатолій Гриценко із показниками 11,67% та 6,91%. Другий тур відбудуться 21 квітня. Вибори до Верховної Ради мають відбутися в жовтні 2019 року. 

президентські вибори 2019

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *