Порошенко має змінити законопроект про Антикорупційний суд – «Венеціанка»

Запропонований президентом України Петром Порошенком законопроект про Антикорупційний суд необхідно змінити відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії.

Про це сказав секретар комісії Томас Маркерт в інтерв’ю «Європейській правді«.

На його думку, в дискусіях щодо поліпшення цього законопроекту повинні брати участь як депутати, так і президентська адміністрація.

Також, за словами Маркерта, до роботи над змінами варто долучити представників Міжнародного валютного фонду та Світового банку, від котрих Україна сподівається отримати фінансування й які вже висунули свої умови.

Стосовно ж тексту президентського законопроекту, то Маркерт, зокрема, висловив здивування з приводу того, що Антикорупційний суд не буде створений невідкладно.

«Пропонується, що в разі схвалення закону суд не буде створений невідкладно – натомість президент повинен внести ще один закон про запуск антикорупційного суду, і лише за рік після того суд з’явиться. Нагадаю: в нашому висновку ми писали, що суд має бути створений невідкладно», – зазначив він.

Як відомо, створення Антикорупційного суду є однією з ключових умов для відновлення співпраці України з МВФ. Також через це під питанням опинилася подальша макрофінансова допомога Євросоюзу для України.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *