Скандал з послом США в Україні: чому це вигідно Порошенку

Посол США в Україні Марі Йованович розкритикувала українську владу за скандал з корупцією в «Укроборонпромі», скасування відповідальності за незаконне збагачення і закликала звільнити Назара Холодницького. У відповідь українська влада вирішила позбутися «незручного» посла руками Юрія Луценка.

Юрій Луценко дав інтерв’ю американському виданню The Hill, в якому звинуватив послав в тому, що вона вказувала йому, кого не переслідувати.

Чи була спланованою заява Луценка щодо Йованович – читайте відповідь Сироїд на сайті 24

Мета Порошенка

Петро Порошенко навіть показово обурився і виступив на захист американки. Однак насправді йому може бути вигідний скандал навколо Марі Йованович. По-перше, Київ давно дратують її дорікання. По-друге, дискредитуючи посла напередодні виборів – влада може заздалегідь готуватися до того, щоб називати всі її майбутні заяви про порушення брехливими.

Це безумство повне. Це говорить про повну профнепридатність і Луценка, і Порошенка. Адже не просто Йованович буде говорити, будуть говорити спостерігачі американські, які працюють в полі, громадські організації, медіа,
– сказав голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін. 

По-третє, і головне – у Порошенка хочуть отримати прихильність президента США Дональда Трампа. Яку він втратив ще у 2016 році. А для цього варто лише дискредитувати його опонентів – демократів.

Чому Україна втратила прихильність Трампа

Все почалося з оприлюднення амбарної книги Януковича у 2016 році, якраз у розпал президентських перегонів в США. У ній фігурував очільник передвиборчого штабу Трампа Пол Манафорт. Який роками консультував Януковича і отримував грубі гроші з «чорної каси» «Партії регіонів». І вказавши на це в розпал перегонів у США, Україна позбавила Трампа важливого прибічника.

У зливі амбарної книги на користь опонентки Трампа Гілларі Клінтон, зараз звинувачують директора НАБУ Артема Ситника, який має вагому підтримку американського посла Йованович. Напередодні в мережу виклали аудіозаписи розмов, на яких людина з голосом Ситника натякає на те, що допомагала Клінтон.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *