Собор зі створення Московського патріархату – це спецоперація ФСБ та СБУ, – Філарет

Якби не Служба безпеки України, Собор у Харкові із утворення Московського патріархату не відбувся б.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Відповідаючи на запитання, чому Собор із утворення Московського патріархату відбувався у Харкові, а не в столиці України, патріарх Філарет пояснив: «Тому що у Києві був я, і тут такого Собору не відбулося б. А в Харкові чому? Тому що митрополит Никодим (Руснак) діяв за завданням КДБ і за завданням патріарха Олексія, і це вони провели той Собор. Треба сказати, що тодішня наша СБУ допомагала зібрати цей харківський Собор, бо якби не СБУ, цей Собор не відбувся б».

Патріарх зазначив, що про це йому розповіли ті люди, які займалися згаданими питаннями.

«Тому я знаю достеменно, що цей харківський Собор проходив уночі. Були відключені всі телефони. Туди, крім архиєреїв, нікого не допускали. І СБУ все це зафіксувала на відеоплівку, і потім створили фільм «Анатомія розколу». Харківський собор був незаконний. Це була спецоперація і ФСБ, і нашої СБУ», – заявив патріарх Філарет.

Як повідомляли, Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом Української православної церкви (Московського патріархату) щодо незаконності державної реєстрації Православної церкви України.

Харківський собор (Харківський архієрейський собор), також Харківський розкол – собор єпископів Української православної церкви, який відбувся 27-28 травня 1992 року в Харкові на території Покровського монастиря під керівництвом митрополита Харківського і Богодухівського Никодима (Руснака), на якому було висунуто недовіру митрополиту Філарету, що фактично збільшило розкол в Українській православній церкві. На собор не був запрошений законний предстоятель УПЦ митрополит Філарет (Денисенко). За свідченням очевидців проведення цього собору було організоване спецслужбами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *