У Львові презентували теруправління ДБР, що охоплює п’ять західних областей

Сьогодні, 22 грудня, розпочало роботу Територіальне управління Державного бюро розслідувань у місті Львові. З цієї нагоди у новому офісі теруправління відбувся круглий стіл за участі керівників області, міста та місцевих підрозділів правоохоронних органів.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

На початку розмови Директор Бюро Роман Труба повідомив, що провадження, відкриті органами прокуратури до початку роботи ДБР, залишаються у їхній компетенції і розслідування у них мають бути завершені впродовж року.

Директор ДБР додав, що це питання обговорювалося з Генеральним прокурором України Юрієм Луценко, з яким вони дійшли порозуміння.

«Окрема ситуація склалася з військовими злочинами. Військовою прокуратурою передано нам 290 кримінальних проваджень, абсолютна більшість відкриті до початку роботи Державного бюро розслідувань, а саме до 27 листопада. При цьому, серед них є провадження, зареєстровані ще у 2014 році», − повідомив Роман Труба.

Керівники ДБР. Фото: прес-служба ДБР

Керівники ДБР. Фото: прес-служба ДБР

Виконувач обов’язків директора територіального управління ДБР, розташованого у місті Львові, Віталій Стець повідомив, що у його підпорядкуванні вже працюють 27 слідчих, які з 27 листопада проводять досудові розслідування.

«Станом на 21 грудня 2018 року у провадженні теруправління ДБР у місті Львові перебуває 103 кримінальних провадження. З них безпосередньо слідчими зареєстровано 20 кримінальних проваджень, решта 83 надійшли з інших органів. Зокрема 58 – з військових прокуратур, половина з яких не були оформлені належним чином. Тому досудове розслідування здійснюється по 61 кримінальному провадженню», – повідомив він.

До участі у круглому столі були запрошені голови Львівської обласної адміністрації, обласної ради, мер Львова, керівники підрозділів прокуратури, СБУ, поліції, судової влади, НАБУ, ДФС, але не всі з них змогли долучитися до присутніх. Зокрема з невідомих причин зустріч проігнорували мер Львова Андрій Садовий та Голова обласної ради Олександр Ганущин.

Після керівників ДБР до слова запросили голову Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, який чітко окреслив для новоствореного правоохоронного органу основні аспекти роботи та проблеми області.

Олег Синютка. Фото: прес-служба ЛОДА

Олег Синютка. Фото: прес-служба ЛОДА

«Будь-які соціологічні дослідження, які сьогодні здійснюють в державі, демонструють нам, що проблемою номер один є війна, а другою – це корупція. Корупція – це реальна загроза безпеці нашої держави. Створення нового підрозділу – це завжди шанс. Для мене створення Державного бюро розслідувань – це величезна можливість для всіх людей, у тому числі двох з половиною мільйонів мешканців Львівщини, дати суспільний запит на боротьбу з корупцією. Ніколи не робіть різниці, адже є закон і є справедливість, а усі інше – похідне та другорядне», – зазначив очільник Львівщини.

Довідка

14 січня 2016 року прийнятий Закон «Про Державне бюро розслідувань»,

29 лютого 2016 року Постановою Кабінету Міністрів №127 утворено Державне бюро розслідувань.

Законом України «Про Державне бюро розслідувань» визначено сім територіальних управлінь. Області закріплені

За Територіальним управлінням ДБР, розташованого у м. Львові закріплені Львівська, Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська та Тернопільська області.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *