Військовий сценарій повернення окупованого Криму неприйнятний для України, — Джемілєв

Військовий сценарій повернення окупованого Криму неприйнятний для України, — Джемілєв

Військовий сценарій повернення окупованого Криму неприйнятний для України і поки що не розглядається владою.

Про це в ефірі ток-шоу Kopur| Міст заявив Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, передає 15 хвилин.

«Якщо звільняти Крим військовим шляхом, Крим просто перетвориться в безлюдний острів. Тим більше, що є інформація, що там вже 6 ядерних боєголовок. Не дай Аллах, що одна боєголовка там вибухне, вже Криму не буде. І, в першу чергу, звичайно, вони почнуть знищувати корінний народ», — сказав Джемілєв.

Він підкреслив, що основним інструментом деокупацію півострова повинні бути санкції: «Що б там не говорили, санкції завдають нищівного удару по економіці РФ. Питання полягає тільки в тому, скільки ще часу РФ зможе протриматися в умовах цих санкцій».

Джемілєв також заявив, що жителі Криму, в свою чергу, повинні проявити свою громадянську позицію. Зокрема, кримчани повинні бойкотувати майбутні вибори президента РФ, які, в тому числі, пройдуть і в анексованому Криму.

«Проводити вибори на окупованій території категорично забороняється Женевською конвенцією 1949 року. Люди, які братимуть участь в цих виборах, вони будуть йти всупереч міжнародному праву, всупереч законам України», — підкреслив Джемільов.

 Нагадаємо, в Україні 26 лютого відзначають День опору окупації Криму. Саме 26 лютого 2014 року у Сімферополі відбулися перші сутички між кримськими татарами і активістами інших національностей з проросійськими провокаторами. В той день, 4 роки тому, депутати Верховної Ради Криму мали розглянути звернення до Росії про приєднання півострова до федерації. Аби завадити незаконним діям нардепів автономії, тисячі кримських татар та проукраїнських активістів перегородили вхід до адміністративної будівлі.

«Аргумент»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *