Хто такий Ігор Коломойський: біографія олігарха та одного з найвпливовіших людей України

Його неодноразово включали до рейтингів найвпливовіших людей України, він посідає 6 місце за розміром статків серед українців та відомий низкою скандальних заяв. Після двох років добровільного «вигнання» Ігор Коломойський повернувся до України.

Ігор Коломойський, інженер за освітою і володар активів низки великих українських та закордонних компаній, у свої 56 років встиг випробувати себе у політиці, боровся з сепаратистами на Дніпропетровщині та отримав громадянство трьох країн.

24 канал пропонує дізнатися основні факти з життєпису одіозного олігарха.

Біографія Ігоря Коломойського: від здавання склотари до мільярдної бізнес-імперії

Дитинство і студентські роки

Ігор Коломойський народився 13 лютого 1963 року в Дніпрі у єврейській родині інженерів. Його мама працювала в інституті «Промбудпроект», а батько – на Дніпропетровському меткомбінаті імені Петровського. 

Читайте також: Коломойський розповів про причини повернення, інавгурацію Зеленського та інші плани

Закінчив середню школу №21 у Дніпрі з відзнакою «за відмінне навчання». Тоді ж отримав перший спортивний розряд із шахів.

Як розповів сам олігарх, першим його самостійним заробітком було здавання порожньої склотари, що він зробив з приятелями потай від батьків. Тоді він «заробив» кілька карбованців, які потратив на морозиво.

Ігор Коломойський у літньому таборі

У 1980-1985 роках Ігор Коломойський навчався в Дніпропетровському металургійному інституті імені Л. І. Брежнєва за фахом «теплотехніка й автоматизація металургійних печей».

Має червоний диплом інженера та після закінчення інституту був розподілений у проектну організацію.

Особисте життя олігарха

Дружина Ігоря Коломойського, Ірина, живе у Женеві. Познайомилися вони ще у літньому таборі, коли обом було по 13 років. Діти Коломойського, донька Анжеліка та син Григорій, вважаються одними з десятки найбагатших спадкоємців.

20-річний син олігарха має громадянство Швейцарії та професійно займається баскетболом. Зокрема, ЗМІ повідомляли про те, що Григорій Коломойський виступає під третім номером «Cleveland State Vikings» (баскетбольна команда Університету штату Клівленд, США). Він навчається у цьому університеті на спеціальності «Спортивний менеджмент».

За словами Ігоря Коломойського, його син «збирається підписати контракт з українським клубом», проте з яким саме – не відомо.

Коломойський Григорій
Григорій Коломойський

Донька Коломойського Анжеліка (зараз їй 34 роки) у 2007 році посіла третє місце у рейтингу журналу «Фокус» «15 найзавидніших наречених України». У 2011 році вийшла заміж за Олега Бокоєва. Вона народилася в Україні, проте довгий час живе у Швейцарії.

Коломойська Анжеліка
Анжеліка Коломойська з чоловіком

Сам Ігор Коломойський є громадянином України, Ізраїлю й Кіпру. На його думку, це не є порушенням закону, тому що «заборонено подвійне, а не потрійне громадянство».

Коломойський про свої паспорти: відео

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *