Які місця в столиці забудовники вже пригледіли

У Києві планують зменшити площу промислових і комунально-складських територій. Натомість обіцяють перепрофілювати території для потреб громадської багатоквартирної житлової забудови. Такі зміни заклали в проєкт генплану столиці.

Перелік промзон оприлюднили на сторінці комунальної організації "Інститут генерального плану м.Києва" у Facebook.

Планується, що зміни підвищать ефективність використання земельних ділянок та виробничих фондів. Це зробить Київ більш європейським містом.

Зараз у Києві спостерігають втрату зв'язку міського простору з річкою та занедбані промзони. А перетворення промислових територій неподалік центру на багатофункціональні райони – це можливість для міста скоротити так звані маятникові міграції у робочі дні. Адже окрім нового житла тут з'являться заклади торгівлі, офісні площі невеликих компаній, нові сквери, пішохідні алеї.

"Такий розвиток виробничих територій Києва цілком відповідає параметрам, притаманним для сучасних європейських міст. Також передбачена реорганізація занедбаних промислових зон під підприємства з новітніми технологіями, розвиток системи громадських центрів та публічних просторів", — вважають у комунальній організації.

Планують перепрофілювати близько 1662 га територій для громадської багатофункціональної, житлової багатоквартирної забудови, а також озеленення та інженерно-транспортної інфраструктури.

Для робіт обрали десять промрайонів та промзон у п'яти адміністративних районах столиці:

• в Оболоньському — "Подільсько-Куренівський" промрайон,
• у Дніпровському — промрайони "Дніпровський" та "Воскресенське",
• у Святошинському — промрайони "Микільська Борщагівка", "Нивки" та "Відрадне",
• у Голосіївському — промрайон "Теличка", промзони "Пирогово" та "Корчувате",
• у Дарницькому — промрайон "Дарницький".

Проєктанти сподіваються, що в далекій перспективі це поліпшить якість життя в сусідніх житлових кварталах та покращить загальну екологічну ситуацію в місті.

Розрахунковий період планування — з 2020 по 2040 рік.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *