Юлій Мамчур: У закон про воєнний стан будуть подані зміни, які його суттєво підкорегують

Не можна говорити, що ми щось робимо неправильно. Я впевнений, що за результатами впровадження у дію закону про воєнний стан будуть внесені корективи. Будуть подані певні зміни, які суттєво його підкорегують.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція БПП) Юлій Мамчур.

Народний депутат, коментуючи вчорашнє голосування у ВРУ за введення воєнного стану на частині територій України, зауважив, що таке рішення в новітній історії України було прийняте вперше. Юлій Мамчур також підкреслив, що досвіду застосування таких дій в України немає.

«Тому не можна говорити, що ми щось робимо неправильно. За результатами впровадження у дію цього закону, я впевнений, що будуть внесені корективи. Будуть подані певні зміни, які суттєво його підкорегують», – зазначив народний депутат.

Юлій Мамчур наголосив, що закон є важливим, адже збройна агресія Росії, яка відбулася у Чорному морі, показує, що росіяни налаштовані досить жорстко.

«Вони застосовують зброю на ураження людей! Подивіться, куди вони вели вогонь. Не у двигун, не в моторний відсік, не вели попереджуючий постріл по курсу корабля, а одразу ж на ураження людей. Тобто їхні наміри дуже серйозні. І не реагувати на це не можна», – акцентував Юлій Мамчур.

Нагадаємо, 25 листопада, близько 20:28 катери Прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України в Азовському морі. Згодом російський спецназ захопив три військові українські кораблі: артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу». При цьому було поранено шестеро українських моряків.

У ФСБ РФ підтвердили затримання трьох українських військових кораблів у районі Керченської протоки. Захоплені судна доставили у Керч, а трьох поранених українських моряків – у Москву.

У зв’язку із ситуацією на Азовському морі Збройні сили України були приведені у повну бойову готовність. МЗС України звернулося до Росії з вимогою звільнення українських моряків і повернення техніки.

26 листопада Президент України, Верховний головнокомандувач Збройних сил Петро Порошенко підписав указ щодо надзвичайних заходів із забезпечення державного суверенітету й незалежності України та введення воєнного стану в Україні.

27 листопада Президент Петро Порошенко видав новий указ, який змінює рішення РНБО щодо тривалості дії воєнного стану в Україні.

Новий документ затверджує воєнний стан протягом 30 днів, а не 60, як планували раніше у 10 областях України – це Вінницька, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Донецька, Луганська, Харківська, Сумська, Чернігівська області.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *